Connect with us

Лукаш Леива се врати во Гремио

Бразилскиот играч за врска Лукаш Леива се врати во Гремио. Поранешниот играч на Ливерпул и на Лацио потпиша договор до крајот на декември 2023 година.


Леива е тинејџер на тимот од Порто Алегре, а во овој клуб ја започна својата професионална кариера. 35-годишниот играч од средниот ред го напушти Лацио откако му истече договорот.

Минатата сезона одигра 45 натпревари за римскиот клуб во сите натпреварувања.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови