Connect with us

Лука Станковски по стапките на Елиф Елмас: Фенербахче го сака новиот бисер на Работнички!

Турскиот гигант Фенербахче е заинтересиран за ангажман на новиот бисер на македонскиот фудбал, член на Работнички и младински репрезентативец на Македонија, Лука Станковски, дознава МАКФУДБАЛ. Тој би можел да тргне по стапките на Елиф Елмас и да се пресели во Фенер доколку иницијативата на главниот скаут за Балканот се преточи и во официјална понуда која Фенербахче ќе ја испрати до клубот од Дебар Маало.

Фенербахче е во напредни преговори со Месут Озил за мегатрансфер на Германевцот од Арсенал, но паралелно клубот работи и на други засилувања. Едно од имињата кои се во списокот на Ерол Булут е токму Лука Станковски. 

Младиот фудбалер на Работнички имаше одлична полусезона во дресот на „романтичарите“, постигна седум гола и беше еден од најзабележителните играчи во Првата фудбалска лига. 

Пред три години, од Работнички во Фенербахче трансфер оствари Елиф Елмас кој одигра две сезони во турскиот клуб, а потоа направи уште поголем трансфер во италијанскиот калчолигаш Наполи. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови