Connect with us

Луис Нани доаѓа во Серија А

Португалскиот ветеран Луис Нани доаѓа во Италија. Според португалскиот „А Болa“, Нани би можел да игра за Венеција во Серија А во вториот дел од сезоната.


Португалецот веќе разговарал со челниците на Венеција за условите. Нани би играл до крајот на сезоната, а потоа би потпишал нов едногодишен договор во случај клубот да избори опстанок во Серија А.

Последен клуб за Нани беше Орландо во МЛС – лигата кој го напушти на почетокот на 2022 година, а пред Орландо имаше камбек епизода во Спортинг Лисабон.

Нани најголем белег во кариерата остави како член на Манчестер Јунајтед, а настапуваше и за Фенербахче, Валенсија и за Лацио.

За португалската репрезентација одигра 112 натпревари и постигна 23 гола.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови