Connect with us

Луис Енрике го смени Мбапе на полувремето, а тој насмеано си зборуваше на телефон (ВИДЕО)

Килијан Мбапе си заминува од ПСЖ, па тренерот Луис Енрике веќе почна да ја реализира идејата дека тимот мора да се навикне да игра без него. Токму затоа го повлече на полувремето од дербито меѓу Монако и ПСЖ, кое заврши без голови.

Мбапе не делуваше нерасположено, напротив, си зборуваше на телефон, беше насмеан, а потоа се качи во ВИП ложата и го следеше второто полувреме во кое Рандал Коло Муани играше на негово место.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови