Connect with us

Лудило во Белгија: Тоби Алдерверелд му донесе титула на Антверпен по 66 години (ВИДЕО)

Фудбалерите на Антверпен на неверојатен начин ја освоија петтата шампионска титула во историјата, прва по пауза од 66 години. Шампионскиот гол беше дело на Тоби Алдерверелд во судиското продолжение, кога постигна погодок за израмнување 2-2 против Генк, кој речиси и да ја имаше титулата в раце со триумфот.


Пред последното коло дури три екипи имаа шанси да стигнат до титулата, Антверпен, Генк и Унион Сен Жилоа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови