Connect with us

ЛН: Хрватите ја надиграа Данска

Репрезентацијата на Хрватска славеше со 2-1 против Данска и е на добар пат да го освои првото место во групата 1 од Лигата на нации. Соса ја доведе Хрватска во водство, но Ериксен израмни во 77.минута. Сепак, Мајер донесе триумф.

Франција ја победи Австрија со 2-0. Стрелци беа Килијан Мбапе и Оливие Жиру.

Белгија со головите на Де Бруин и Батшуаи го совлада Велс со 2-1.

Холандија славеше на гости против Полска со 0-2 со головите на Гакпо и на Бергвајн.

Турција и Луксембург во интересен натпревар од Лига Ц одиграа 3-3.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови