Connect with us

Левандовски промаши пенал, Полска и Мексико без голови (ВИДЕО)

Полска и Мексико одиграа без голови, а „виновник“ за тоа е голманот на Мексиканците, Гилјермо Очоа, кој успеа да го скроти ударот од белата точка на Роберт Левандовски во 58.минута. Капитенот на Полска сам се избори за пенал, но не успеа да го реализира.

Ирвинг Лозано се обидуваше на спротивната страна, но без некој посериозен ефект.

Двете селекции сепак можат да бидат задоволни со оглед дека освоија по еден бод и конкурираат за пласман во втората фаза, откако Саудиска Арабија направи сензација и ја победи Аргентина со 2-1, во првиот меч од оваа група.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови