Connect with us

Ленс, по триумфот над Олимпик Марсеј, дојде на три бода до ПСЖ (ВИДЕО)

Ленс оствари значаен триумф (2-1) во дербито против Олимпик Марсеј и се доближи до лидерот ПСЖ на само три бода негатива во пресрет на последните четири кола од шампионатот во Лига 1. „Светците“ утре гостуваат кај Троја.

Секо Фофана во 42.минута донесе водство за Ленс, а Лоис Опенда во 60.минута ја удвои предноста.

Димитри Паје во 88.минута постигна почесен гол за Олимпик Марсеј, но бодовите останаа за Ленс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови