Connect with us

„Лавовите“ убедливо поразени од Тузла (0-3)

Македонија ЃП доживеа убедлив пораз од премиерлигашот од БиХ, Тузла со 0-3 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Анталија.

„Лавовите“ немаа сила за надигрување со противникот кој до триумфот дојде со хет-трикот на Сенегалецот Баџи Бадара.

Како што е познато, вчера Македонија ЃП ремизираше (2-2) со бугарскиот Пирин од Благоевград.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови