Connect with us

„Лавовите“ под полна пареа од стартот на подготовките во Анталија (ФОТО)

Фудбалерите на Македонија ЃП во максимален ритам од самиот старт ги почнаа подготовките во Анталија.

Шефот на стручниот штаб Неџи Шенсои има извонредни услови за работа во една од најголемите фудбалски подготвителни бази во Европа.

Во Анталија „лавовите“ ќе одиграат и пет пријателски средби. Противници на Македонија ЃП ќе бидат украинските Шахтјор Доњецк, Александрија, бугарските тимови Черно Море од Варна и Пирин, како и Тузла од БиХ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови