Connect with us

Лас Палмас го шокираше Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Лас Палмас одигра одличен натпреар на домашен терен и успеа да го изненади Атлетико Мадрид. Домаќинот славеше со 2-1 и му го нанесе вториот пораз во Ла Лига на тимот на Диего Симеоне.

Киријан го доведе Лас Палмас во водство, а Бенито Рамирез во 75.минута зголеми на 2-0.

Алваро Мората во 83.минута намали, но немаше време за Атлетико Мадрид да направи пресврт.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови