Connect with us

Лајпциг безмилосен на гостувањето против Шалке (ВИДЕО)

Лајпциг го декласира Шалке на гости со 1-6. Сега составот на Марко Росе е само на три бода негатива во однос на лидерот Баерн Минхен.


. Андре Силва постигна два гола, а погодија и Хенрикс и Тимо Вернер за убедливи 0-4 по првиот дел.


Во второто полувреме, Козуки го постигна единствениот гол за Шалке, а Дани Олмо и Јусуф Полсен стрелаа за Лајпциг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови