Connect with us

Лабуништа подобра од Ренова на тестот во Охрид

Второлигашот Лабуништа беше подобар од прволигашот Ренова на денешниот пријателски натпревар кој се одигра на стадионот на СРЦ Билјанини извори во Охрид.

Лабуништа славеше со 0-1, со голот во 55. минута на Петар Љамчевски. Ова е прв контролен натпревар за „гипсарите“ во зимскиот подготвителен период.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови