Connect with us

Куп натпреварот Работнички – Шкупи ќе се одигра утре на теренот на ФФМ

Натпреварот од четвртфиналето на Купот на Македонија меѓу Работнички и Шкупи, кој денеска беше одложен поради лоши временски услови и премногу вода на теренот на стадионот СЦ „Борис Трајковски“, ќе се одигра утре, со почеток во 13 часот, на комплексот на ФФМ, без присуство на публика, објави организаторот ФК Работнички.


Лошите временски услови доведоа до одлука натпреварот да биде одложен за 24 часа и ќе се одигра на теренот на ФФМ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови