Connect with us

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Работнички во Кичево, Пелистер на мегдан со Љуботен

Шкупи денеска (15.30 часот) ја очекува гостување кај Слога, но во Виница. Ова е дуел од 1/16 – финалето на Купот на Македонија. Работнички ќе гостува кај Велазерими, а Ренова има дуел на гости Охрид.
Дел од прволигашите ќе имаат можност да бидат и домаќини. Силекс ќе го пречека Тетекс, во Ѓорче Петров ќе играат Македонија ЃП и Победа, а Пелистер ќе се сретне со Љуботен.
Вчера, Вардар по пенали се избори за пласман во осминафиналето од ова натпреварување елиминирајќи го Вардар Форино.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – 1/16-ФИНАЛЕ (денеска, 15:30 ч.)

Охрид: ОХРИД – РЕНОВА

Кратово: СИЛЕКС – ТЕТЕКС

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – ПОБЕДА

Битола: ПЕЛИСТЕР – ЉУБОТЕН

Македонска каменица: КАМЕНИЦА САСА – БОРЕЦ

Гостивар: ГОСТИВАР – ТИКВЕШ

Кичево: ВЕЛАЗЕРИМИ – РАБОТНИЧКИ

Велешта: ВЕЛЕШТА – КОЖУФ

Виница: СЛОГА – ШКУПИ

Росоман: РОСОМАН – БЕЛАСИЦА

Штип: КИТ ГО – СКОПЈЕ (18 ч.)
ВЧЕРА
Гостивар: ВАРДАР ФОРИНО – ВАРДАР 2-2 (по пенали 8-9)

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови