Connect with us

Кристанте се погрижи за успешен старт на Рома (ВИДЕО)

Рома на Жозе Мурињо успешно ја стартуваше сезоната во Серија А совладувајќи ја Салернитана на гости со 0-1. Откако неколку шанси не реализира Заниоло, во 33.минута гол за водство на „волчицата“ постигна Брајан Кристанте.


Салернитана се обиде да стигне до израмнување, но, сепак, одбраната на Рома беше на висина на задачата.


Специја со 1-0 славеше против Емполи, а трите бода ги донесе Мбала Нзола со голот во 36.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови