Connect with us

„Кралевите“ победија, ама Џирона е хит во Ла Лига (ВИДЕО)

Реал Мадрид им се врати на победите во Ла Лига откако во претходното коло го загуби дербито од градскиот ривал Атлетико Мадрид. „Кралевите“ со 2-0 славеа против Лас Палмас, но и Џирона со пресврт го победи Вилјареал со 1-2, па се искачи на врвот, со 19 освоени бода.

Реал Мадрид промаши мнгогу шанси, а пред истекот на првото полувреме конечно погоди Брахим Дијаз. На стартот на вториот дел, Хозелу постигна втор гол и го реши победникот.

Џирона со пресврт го победи Вилјареал на гости со 1-2. Дани Парехо од пенал донесе водство за Вилјареал во 49.минута, но Џирона одговори со головите на Довбик и на Ерик Гарсија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови