Connect with us

Кореа погоди од половина терен, Атлетико ремизираше со Вилјареал (ВИДЕО)

Вилјареал и Атлетико Мадрид ремизираа 2-2 во дуелот од шпанскиот шампионат, а потегот на мечот го имаше Анхел Кореа во десеттата минута кога успеа да погоди од половина терен.

Жерар Морено во 23.минута не искористи пенал, а шест минути подоцна Пау Торес сепак израмни.

Алберто Морено во 58.минута се погрижи за пресврт, но Жофри Кондогбија израмни на 2-2. Во финишот, Кондогбија беше исклучен поради два жолти картони.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови