Connect with us

„Комити“ и вардаровите фудбалери заедно ја слават есенската титула… (ФОТО)

И покрај тоа што не успеаја да стигнат до посакуваниот триумф во дербито со Шкендија, сосема очекувано по последното есенско коло вардаровите фудбалери заедно со „Комитите“ ја прославија круната на половина од шампионатот.

А, во центарот на вниманието вообичаено голманот Филип Гачевски, кој искористувајќи ја и пиротехниката подарена од „Комитите“ диригираше со навивачкото шоу…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови