Connect with us

Кевин де Бруин го реши Челси, „граѓаните“ маршираат кон титулата (ВИДЕО)

Манчестер Сити го доби дербито со Челси со 1-0, а човек на одлука беше белгискиот интернационалец Кевин де Бруин. Тој го постигна победничкиот погодок во 70.минута и на својот тим му обезбеди уште поголема бодовна предност на врвот на табелата во Премиер – лигата.

Кепа Аризабалага беше на виско ниво во првиот дел. Спречи водство на Сити по шутот на Џон Стоунс, а потоа му одбрани зицер и на Џек Грилиш пред крајот на првото полувреме.


Моментот на одлука беше во во 70. минута. Де Бруин шутираше од далечина и успеа да ја затресе мрежата на Челси.

Сега „граѓаните“ имаат огромни 13 бода позитива во однос на Челси.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови