Connect with us

Ќе играат ли утре против Реал? Левандовски, Де Јонг, Педри и Кунде се вратија на тренинг

Четворица од повредените играчи на Барселона денеска се вратија на тренинзите на тимот во пресрет на утрешното дерби против Реал Мадрид. Од вчера во активностите се вклучи Рафиња, а денеска во групата се приклучија и Роберт Левандовски и Френки Де Јонг за кои постои голема надеж дека ќе можат да настапат на „Ел Калсико“.


Сепак, големото изненадување е што на тренингот учествуваа и Педри и Жил Кунде, што не се очекуваше да се случи толку рано.

Според каталонскиот „Спорт“, нема опција тие да бидат вклучени во тимот за утрешното дерби.

Шпанските медиуми тврдат дека секој од петтемина има одредени шанси да игра утре, а конечната одлука за тоа ќе ја донесе Чави Хернандез непосредно пред стартот на мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови