Connect with us

Кашемиро го напушта „Олд Трафорд“ и се сели во Италија?

Бразилскиот репрезентативец Кашемиро најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед уште во јануари. Тој сака да си замине од „Олд Трафорд“ и сега жали што си замина од Реал Мадрид.


Неговата следна дестинација би можела да биде Италија. За него е заинтересиран Јувентус, кој во Кашемиро гледа замена за суспендираниот Пол Погба. Сепак, прашање е дали „старата дама“ ќе биде способна да ја плати отштетата за Бразилецот.

Кашемиро има богати понуди и од неколку клуба од Саудиска Арабија, но засега сака да остане во Европа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови