Connect with us

Каков тандем: Пет гола на Халанд, четири асистенции на Де Бруин во триумфот на Сити (ВИДЕО)

Англискиот првак Манчестер Сити одигра одличен натпревар против Лутон, славеше со 2-6 и се пласираше во четвртфиналето на ФА купот. Норвежанецот Ерлинг Халанд беше незадржлив и постигна пет гола, но лесно му е кога топките му ги додава мајстор како Кевин де Бруин.

Белгиецот забележа четири асистенции, а Пеп Гвардиола може да биде среќен што има ваков фантастичен тандем

Шестиот гол за Манчестер Сити го постигна Матео Ковачиќ, а двоен стрелец за Лутон беше Џордан Кларк, кој во 45.минута постигна неверојатен погодок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови