Connect with us

Како изгледаше снежната борба меѓу Силекс и Шкупи во Кратово (ВИДЕО)

Шкупи успеа да слави триумф (1-3) против Силекс во Кратово, но мечот многу повеќе наликуваше на снежна битка отколку на фудбалски натпревар. На крајот, тимот од Чаир ги освои трите бода, а Силекс остана со снегот…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови