Connect with us

Јаховиќ двоен стрелец за Гезтепе (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ беше херој за својот тим Гезтепе во триумфот (2-1) над Газијантеп во првенството на Турција. Тој ги постигна двата гола, и тоа во првото полувреме од дуелот.

Јаховиќ погоди од пенал во 39.минута, а во последните мигови од првиот дел реализираше по еден класичен противнапад.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови