Connect with us

Хрватите ја шокираа Франција (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Хрватска ја победи Франција со 0-1 и го продолжи очајот на селекцијата на Дидие Дешамп која нема ни една победа на четирите натпревари од Лигата на нации. Лука Модриќ во петтата минута реализираше пенал за Хрватите.


Данска ја совлада Австрија со 2-0. Јонас Винд и Андреас Сков Олсен во првото полувреме погодија за домашната селекција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови