Connect with us

Хојлунд и Мектоминеј ја урнаа Астон Вила (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед оствари важен триумф (1-2) на гости совладувајќи ја Астон Вила во Бирмингем. „Црвените ѓаволи“ сега се наоѓаат на шестата позиција со 41 бод, шест помалку од четвртопласираниот Тотенхем.

Расмус Хојлунд во 17.минута обезбеди предност за Манчестер Јунајтед, но израмни Даглас Луиз во 67.минута.

Во финишот, Скот Меткоминеј беше таличен за тимот на „ѓаволите“ и постигна победнички погодок во 86.минута. Тој со удар со глава успеа да ја затрсе мрежата на Астон Вила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови