Connect with us

Хјулманд го анулираше голот на Хари Кејн, 1-1 во Франкфурт на полувреме (ВИДЕО)

На полувремето на натпреварот меѓу Англија и Данска во Франкфурт, резултатот е 1-1. Иако Англија е фаворит, Данците покажаа дека ќе се борат до крај.

Хари Кејн ја доведе Англија во водство со гол во 18. минута, покажувајќи прекрасни рефлекси и прецизност.

Сепак, Данците се вратија во натпреварот со голот на Мортен Хјулманд во 34. минута, кој со прецизен шут од далечина го израмни резултатот на 1-1 пред полувремето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови