Connect with us

Хари Кејн урива рекорди во Бундес-лигата

Напаѓачот на Баерн Минхен, Хари Кејн, постигна хет-трик во победата од 0-4 на гости кај Борусија Дортмунд. Англичанецот сега има 15 гола во Бундес-лигата од неговиот летен трансфер од Тотенхем.


Тој постигна голови во првите 10 кола од првенството на Германија и стана првиот играч со вакво достигнување.


Ова беше третиот хет-трик за Кејн од почетокот на сезоната. Има и пет асистенции.


Баерн Минхен го ангажираше Хари Кејн летото од Тотенхем за нешто помалку од 100 милиони евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови