Connect with us

Хари Кејн е првата опција на Реал Мадрид, ако Бензема замине во Саудиска Арабија

Францускиот ас Карим Бензема се наоѓа пред одлука да го напушти Реал Мадрид каде игра од далечната 2009 година и да ја прифати понудата вредна 400 милиони евра за преселба во Саудиска Арабија. „Кралскиот клуб“ веќе ги разгледува опциите за негов наследник.


На списокот на Флорентино Перез има три имиња и тоа, Хари Кејн, Душан Влаховиќ, и Гонсало Рамош. Прва опција за „кралевите“ е англискиот репрезентативец за кого Тотенхем бара 115 милиони евра.

Реал Мадрид планира ова лето да го доведе Кејн, а веќе следното да направи супер – трио, заедно со Килијан Мбапе и со Винисиус Жуниор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови