Connect with us

Гостивар ќе игра во Првата лига на местото на Ренова?

Гостивар ќе биде прволигаш и ќе игра на местото на Ренова? Ова е реална опција која може да биде реализирана со оглед дека двата клуба се од исто ОФС. Во таков случај, најверојатно Вардар Неготино ќе биде нов второлигаш.

За да не останат 11 клуба следната сезона во Првата лига, а и поради амбициите на Гостивар и меѓусебниот договор со Ренова, најверојатно дека ова ќе биде реализирано.

Гостивар купи неколку квалитетни засилувања ова лето, а денеска го приклучи и Анџело Николовски кој доаѓа од редовите на Брегалница.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови