Connect with us

Ѓока: Момците се жртвуваа за да направат пресврт против Силекс

Шкендија ја задржа лидерската позиција и шесте бода предност во однос на Шкупи, а ја зголеми на осум позитива во однос на Македонија ЃП. Тетовскиот тим имаше успешна пролетна премиера во Кратово, а успеа да дојде до три бода иако Силекс поведе со голот на Иван Ивановски.  

„Успеавме да освоиме три бода на тежок терен за игра. Играчите одиграа најдобро што можеа и се жртвуваа за да стигнеме до пресврт. Направивме грешка во првиот дел и примивме гол, но задоволен сум како реагираше тимот по негативата. Со вакво залагање, Шкендија ќе биде блиску до бодовите на секој меч. Првенството е тешко, а посебно е тешко за тимот кој треба да се задржи на врвот“, изјави Ернест Ѓока.

Шкендија во следното коло ќе го пречека Вардар на домашен терен во Тетово. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови