Connect with us

Габри Веига наместо Наполи ќе потпише за Ал-Ахли

Еден од големите таленти на шпанскиот фудбал, Габри Веига, ќе биде следниот играч кој ќе заврши во лигата на Саудиска Арабија откако Селта и Ал-Ахли постигнаа договор за трансферот.


Само пред една недела, Веига беше на работ на преселба во италијанскиот шампион Наполи, но недоразбирањето меѓу двете страни околу имиџ правата на крајот го растурија договорот.


Играчот од средниот ред ќе им се придружи на голем број имиња од европскиот фудбал кои се дел од тимот на Ал-Ахли, како Мерих Демирал, Франк Кеси, Ален Сен Максимин, Ријад Махрез и Роберто Фирмино.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови