Connect with us

Фудбалска поддршка за ракометарите

Спортска Македонија е насочена кон Краков, каде вечерва ракометната репрезентација го почнува настапот на Светското првенство.


Како и пред секое големо натпреварување, ФФМ испрати поддршка до ракометните репрезентативци.


„Се чини дека оваа година започнува нова ера за македонската ракометна репрезентација. Зад нас оставивме големи имиња на големи натпреварувања. Погледот напред нуди нови амбиции.
Да се ​​надеваме дека во „ДНК-то“ на оваа репрезентација ја има таа важна карактеристика – „знаат да победуваат“.


Со среќа на натпреварите од Светскиот ракометен шампионат“, објави ФФМ на социјалните мрежи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови