Connect with us

Фудбалот веќе нема да биде ист: Златан Ибрахимовиќ објави крај (ВИДЕО)

Шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ објави крај на фантастичната кариера. Тој по завршувањето на мечот меѓу Милан и Верона (3-1), објави дека става веќе нема активно да игра фудбал.


„Првиот пат кога пристигнав во Милан ми подаривте среќа, вториот пат ми подаривте љубов. Од срце сакам да им се заблагодарам на навивачите. Ме пречекавте со раширени раце, направивте да се чувствувам како дома. Ќе бидам навивач на Милан до крајот на животот. Време е да се збогувам со фудбалот, но не и од вас“, изјави Ибрахимовиќ, не можејќи да ги задржи солзите.

Неговите соиграчи и фановите на трибините долго аплаудираа…

Фудбалот веќе нема да биде ист, без големиот Златан Ибрахимовиќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови