Connect with us

Финалето на Купот на 20.мај на Националната арена „Тодор Проески“

Финалето на фудбалскиот Куп на Македонија ќе се одигра на 20. мај на Националната Арена „Тодор Проески“. ФФМ на седницата на УО донесе одлука за датумите на одигрување на финалните натпревари во Купот на Македонија во останатите конкуренции…

– Помлади пионери (01.06.2022)

– Пионери (01.06.2022)

– Кадети (02.06.2022)

– Младинци (02.06.2022)

– Женска конкуренција (18.05.2022)

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови