Connect with us

Елмас се повреди, нема да игра викендов за Наполи

Maкедонскиот репрезентативец Елиф Елмас нема да биде дел од тимот на Наполи за дуелот против Калјари претстојниот викенд. Елмас заработи повредата на мускулот, а колку ќе паузира ќе биде познато по деталните лекарски прегледи.


Македонскиот интернационалец на еден од последните тренизи се здобил со истегнување на мускулот на ногата.

Наполи до крајот на годината го очекуваат уште четири натпревари во Серија А, против Калјари в недела, против Фросиноне (19 декември), Рома (23 декември) и против Монца (29 декември).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови