Connect with us

Двојна круна за Црвена Звезда во Србија (ВИДЕО)

Црвена Звезда ја освои двојната круна во Србија, откако го на шампионскиот пехар го придодаде и трофејот во Купот. „Црвено-белите“ го совладуваа Чукарички со 2-1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград и на одличен начин ја заокружија сезоната.


Марко Доциќ од Чукарички постигна фантастичен гол во 21.минута, кога директно од корнер го совлада Милан Борјан.


Црвена Звезда потврди дека е фаворит во второто полувреме. Напаѓачот Александар Пешиќ беше двоен стрелец, во 61. и во 76.минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови