Connect with us

Два гола на Мбапе за прв триумф на ПСЖ (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен стигна до првата победа во новата сезона од Лига 1. Во третото коло, „светците“ го победија Ленс на „Паркот на принцовите“ со 3-1.

Килијан Мбапе постигна два гола и го реши победникот, а триумфот го најави Марко Асенсио со голот во 45.минута. Ленс погоди во судиското продолжение преку Гилавоги.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови