Connect with us

Дориан Бабунски две и пол сезони во Дебрецен

Македонскиот репрезентативец Дориан Бабунски потпиша договор на две и пол години со унгарскиот клуб Дебрецен. Тој му се придружува на својот брат Давид во еден од најдобрите клубови во Унгарија.


25-годишниот напаѓач има зад себе одлична полусезона во Ботев Враца, постигна 10 гола на 18 натпревари и забележа три асистенции.

„Голема чест е што можам да се приклучам на Дебрецен. Се чувствувам подготвен да му помогнам на тимот, верувам дека заедно ќе имаме голем успех. За првпат ќе играм фудбал заедно со мојот брат и тоа за мене ќе биде нешто посебно“, изјави Давид Бабунски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови