Connect with us

Дени Илиев се пресели во Романија и потпиша за УТА Арад

Дејан Илиев, македонскиот репрезентативен голман кој го напушти Сараево, веќе пронајде нов клуб. Тоа е УТА Арад, клуб кој игра во елитната лига на Романија.

Илиев е веќе промовиран во новиот клуб, а Романците го најавија како големо засилување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови