Connect with us

Дембеле донел одлука, ја напушта Барселона и ќе потпише за ПСЖ

Францускиот интернационалец Осман Дембеле одлучил да ја напушти Барселона и ќе се пресели во Пари Сен Жермен како слободен агент, пишува „АС“. 24-годишниот Французин ја отфрли најновата понуда за договор со Барселона и планира да ја напушти Каталонија по 30 јуни, а неговата најверојатна дестинација е „Паркот на принцовите“ во Париз.


Куќата во која Дембеле живееше во последните пет години е дадена на оглас и се бараат нови кираџии.

Килијан Мбапе, кој го познава Дембеле од француската репрезентација, сака неговиот пријател да дојде во ПСЖ, и заедно со Лионел Меси да формираат ново убиствено напаѓачко трио.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови