Connect with us

Дејан Станковиќ го сака Несторовски напомош во битката за опстанок со Сампдорија

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски би можел да го смени клубот до крајот на зимскиот преоден рок, но повторно да биде дел од Серија А. Сампдорија е заинтересирана да го доведе Нестор-гол како нов адут во битката за опстанок во елитата, објави „Скај Спорт Италија“.

На овој трансфер инсистира тренерот Дејан Станковиќ кој смета дека Илија Несторовски би бил од голема помош за тимот во вториот дел од шампионатот.

Покрај Сампдорија, Илија Несторовски има понуди и од неколку клубови од Серија Б, како Реџина, Модена и Венеција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови