Connect with us

Дарко Мицевски се збогува со Вардар: Ми беше чест да го носам светиот дрес!

Македонскиот репрезентативец Дарко Мицевски го напушта Вардар и по две ипол години минати во дресот на „црвено-црните“ ќе се пресели во Рига ФС. То преку социјалните мрежи се збогува со најтрофејниот клуб, истакнувајќи дека му било чест да го носи светиот дрес на Вардар.    

„Благодарам Вардар на две ипол прекрасни години, иако со многу пречки и проблеми, сепак вредеше. Ми беше чест да го носам светиот дрес. До некое следно видување“, напиша Мицевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови