Connect with us

Дали Милан беше жестоко оштетен против Специја (ВИДЕО)

Милан вечерва загуби од Специја со 1-2, но посебно ќе се расправа за една одлука на судијата. Во втората минута од судиското продолжение, непосредно пред Милан да го прими голот, при резултат 1-1, Месијас погоди, но судијата претходно реши да досуди прекршок на Ребиќ.


Топката неколку секунди по фаулот заврши кај Месијас, кој погоди за потенцијални 2-1. Фудбалерите на Милан го опколија судијата, а навивачите „грмат“ на социјалните мрежи и тоа со добра причина. На крајот, Милан дури и загуби.

Погледнете ја судиската одлука за која ќе се пишува деновиве во Италија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови