Connect with us

Чубраковиќ и Академија Пандев се разделуваат

Српскиот интернационалец Душан Чубраковиќ го напушта составот на Академија Пандев. Договорот на голманот истекува со завршувањето на оваа сезона, па тој си заминува како слободен играч. 

Душан Чубраковиќ имаше забележителни настапи за составот на Академија Пандев и беше добитник на признанието играч на месецот во изборот на МАКФУДБАЛ. Чубраковиќ претходно има настапувано за Слобода Ужице, БАСК Белград, Чукарички и Синѓелиќ.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови