Connect with us

Бесарт Ибраими заминува од Ксанти

Најдобриот стрелец во историјата на македонските шампионати и поранешен репрезентативец Бесарт Ибраими си заминува од грчкиот второлигаш Ксанти. Причината се неисполнети финансиски обврски од раководството на...

Повеќе содржини

Тимови

Advertisement

Facebook