Connect with us

Пекол е во Скопје: УЕФА го презакажа мечот Тиквеш – Брејдаблик за 20.30 часот

Натпреварот од квалификациското коло во Конференциската лига меѓу Тиквеш и Брејдаблик наместо во 17 часот ќе се одигра во 20.30 часот. УЕФА интервенираше и го помести терминот на почетокот на мечот поради пеколните временски температури во Скопје.

Во првичниот термин, временската температура во главниот град достигнува и над 40 степени Целзиусови, па УЕФА одлучи дека тоа се нехумани услови за играње фудбал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови