Connect with us

Брегалница подобра од Кубан Краснодар во Анталија

Македонскиот прволигаш Брегалница на одличен начин стартуваше под раководство на Илчо Ѓорѓиоски. По триумфот над Кит Го, штипјани остварија победа (1-0) над рускиот Кубан Краснодар на подготовките во Анталија.


Стрелец на победничкиот гол за Брегалница беше Мартин Стојанов во 60.минута од мечот. Тренерот Илчо Ѓорѓиоски им даде шанса на сите фудбалери кои се на подготовки во турскиот туристички центар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови