Connect with us

Брегалница минимално го победи Тиквеш

Брегалница го победи Тиквеш со 1-0 против Тиквеш на пријателскиот натпревар што се одигра на Градскиот стадион во Штип. Стрелец на единствениот погодок за Брегалница беше 22-годишниот Рудолф Благоџи кој е на проба во клубот.


22-годишниот Ганец ги минал младинските школи на хрватски Осијек и португалскиот Спортинг, а досега во својата кариера настапувал за Карвина во Чешка и цногорскиот Беране, кој е негов последен клуб.

Брегалница од четврток ќе ги продолжи подготовките во Охрид каде ќе одигра уште четири пријателски натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови